مهد کودک باغ ستاره ها » درباره ما

» درباره ما

b_right

درباره ما

مهدكودك باغ ستاره‌‌ها در سال ١٣٨٢ توسط خانم هايده فقيه‌‌حبيبى تاسيس شد و در ستارخان (مكان فعلى مهد) آغاز به كار نمود. خانم حبيبى كه دانش‌‌آموخته‌‌ى رشته‌‌ى مربى كودك و صاحب سال‌‌ها تجربه‌‌ى كار با كودك در مقاطع كودكستان، پيش‌‌دبستانى و دبستان، و استخدام آموزش‌‌وپرورش بودند، تا سال ١٣٩٠ اداره‌‌ى اين مهد را به عهده داشته و با يارى تمامى همكاران و همراهانشان اين مهد را در زمره‌‌ى مهدهاى كودك معتبر منطقه قرار دادند.
از سال ١٣٩٠، پس از فوت خانم حبيبى، مديريت اين مهد به مهام ظريف سلطانى انتقال يافت و اين مجموعه با همكارى برادران ظريف سلطانى تا به امروز فعاليت خود را ادامه داده است.


مهد كودك باغ ستاره­ ها با سال­ ها تجربه در زمينه­­ ی آموزش كودكان و ارایه­ ی جديدترين شيوه­ هاي علمي و تربيتي، همراه با كادر مجرب و با برنامه­ هاي متنوع آموزشي، كلاس­هاي  متفاوت و كارگاه­ هاي آموزشي براي بچه­ ها و والدين، آماده­ ی  پذيرايي از كودكان در تمامي مقاطع پيش از دبستان است.

در تمامي اين سال­ ها تلاش ما بر اين اساس بود تا بتوانيم محيطي شاد، آموزنده، كودك محور و پر از تجربه را براي كودكان ايجاد كنيم و در اين راه از مشاوران و موسسات مختلف كودكان نيز بهره برده و فرصت شركت در دوره­ ها و جشنواره­ هاي مختلف را براي مربيان، مديريت و كودكان ايجاد كرده­ایم. آرزوي ما زندگي كودكان در فضايي پر از صلح و آرامش بوده و هست و در آموزش مفاهيم صلح به كودكان کوشا هستیم. آشنايي كودكان با مفاهيم محيط زيست، صرفه جويي در مصرف منابع طبیعی مانند آب، بازيافت و … در برنامه­ های آموزشي به شكل مستمر وجود دارد و اغلب به صورت ماهانه به اردوهای گروهي متنوع با اين موضوعات مي رويم. همه كودكان به صورت ماهانه توسط پزشك متخصص معاينه مي شوند. و غذاي مهد با مشاوره­ی متخصص تغذيه تهيه مي شود. ارتباط والدین با مسوولین مهد که همانا مسیر پیوند محیط خانه و مهد کودک می­باشد، از طریق ارایه­ نمایشگاه­های فصلی از عملکرد کودکان و همچنین گزارشات روزانه، هفتگی و ماهانه از هر دو طرف برقرار می شود.

بی صبرانه منتظر دوستی با شما و کودک شما هستیم تا دست در دست هم به سوی دنیایی سرشار از آرامش و صلح گام برداریم.

 


• رزومه و همکاران •


شیدا محمدزاده: (متولد ۱۳۶۴) پس از اخذ مدرک کارشناسی در رشته ­ی مدیریت برنامه ­ریزی آموزشی، دوره های مربیگری و مدیریت را در جهاد دانشگاهی گذرانده و با گذراندن کارگاه­ های مختلفی در زمینه­ ی مدیران پیشرو و مدیریت پروژه محور وشرکت در همایش­ های مختلف، کسب تجربه نموده و با ۱۰سال سابقه ­ی کار اینک در مهد باغ ستاره ­ها در سمت مدیرمسوول مشغول به کار می باشد.


مژده گروى : (متولد ۱۳۶۴)  پس از اخذ مدرك مهندسى معمارى از دانشگاه هنر تهران در سال ١٣٨٧ و كارشناسى ارشد مرمت بناهاى تاريخى، به مدت ٥ سال در دفتر مهندسى مشاور pibonarg مشغول به كار بوده. ايشان در همين زمان، دوره‌‌هاى ٢ ساله‌‌ى تاريخ هنر معاصر جهان را در موسسه‌ى “ماه مهر” گذراندند. وى از سال ١٣٩٤ در پروژه‌‌ى طراحى نشريات مهدكودك باغ ستاره‌‌ها همكارى داشته و از سال ١٣٩٥ به‌‌عنوان مدير داخلى در اين مهد مشغول به كار است.


ساناز اعتمادى :(متولد ۱۳۵۰) فارغ‌‌التحصيل رشته‌‌ى زبان و ادبيات انگليسى از دانشگاه آزاد اسلامى در سال ١٣٧٣و هم چنين رشته‌‌ى برنامه‌‌ريزى آموزش پيش‌‌ازدبستان از دانشگاه تهران در سال ١٣٧٦ است. آغاز فعاليت كارى ايشان از زمان دانشجويى با مجموعه‌‌ى شيرخوارگاه آمنه و سپس مهدكودك مژده به عنوان مربى با تمامى مقاطع سنى بوده و از سال ١٣٧٨ به عنوان مدير آموزشي مهد خورشيد كار را ادامه دادند. وى از آن زمان تا حال به عنوان مدير آموزشى در مراكز مختلفى مشغول به فعاليت بوده است. همكارى ايشان با سازمان‌‌هاى غيردولتى از سال ١٣٧٦ با موسسه‌‌ى كودكان دنيا در گروه دانش اجتماعى و بازى و آموزش كارگاه موسيقى ريتميك براي كودكان شروع شد و تا حال نيز ادامه دارد. همكارى ايشان هم‌‌زمان با موسسه‌‌ى كودكان دنيا با موسسه‌‌ى محك در قالب اداره و طراحى اتاق بازى كودكان بيمار و برگزارى جشنواره‌هاى محك آغاز شد. ايشان در سال ١٣٧٨ همكارى خود را با شوراى كتاب كودك با گذراندن كارگاه تخصصى ادبيات كودكان آغاز كردند و سپس در طول اين سال‌‌ها در كار گروه برسى كتاب‌‌هاى براى كودكان بيمارستانى مشغول به فعاليت بودند و در سال‌‌هاى اخير به عنوان مدرس كارگاه موسيقى چندين كارگاه برگزار كردند. فعاليت بين‌‌المللى ايشان همه ساله با شركت در سمينارهاى مخصوص كودكان در كشورهاى مختلف شروع شده و در سال ١٣٩٣ ايشان موفق به دفاع از مقاله‌‌ى خود در خصوص آموزش به كودكان با نيازهاى ويژه در آكادمى ماريا ژگوروژسكا لهستان و دريافت مدرك تخصصى در زمينه‌‌ى آموزش به كودكان شدند. هم‌‌چنين ايشان به عنوان كارشناس از موسسه‌‌ى كودكان دنيا همه ساله موفق به شركت در سمينارهاى تخصصى كودكان در سراسر ايران شده و به عنوان عضوى فعال در اين برنامه‌‌ها حضور داشتند. همكارى ايشان با مهد باغ ستاره‌‌ها از سال ٩٠ به عنوان مشاور آموزشى آغاز و تا حال نيز ادامه دارد.


بهارک فیضی:(متولد ۱۳۵۹) پس از اخذ مدرک کارشناسی در رشته ی روانشناسی، از سال ۸۴ کار خود را در زمینه­ ی کودک با مربیگری و مدیریت داخلی آغاز کرده و با گذراندن دوره­ های مربیگری در موسسه­ ی پژوهشی کودکان دنیا و کارگاه­ های بازی، ارزش­ های زندگی، خودشناسی و کنترل خشم کسب تجربه نموده و اینک با ۱۲ سال سابقه ی کار در مهد باغ ستاره­ ها در سمت مدیر آموزشی و نیز مربی افتراسکول مشغول به کار می باشد.


مهرانگیز افخم رضایی:(متولد ۱۳۴۳) از دوران نوجوانی مشغول به کار شده و پس ازاخذ دیپلم در رشته­ ی اقتصاد، در زمینه­ های مختلف چون پیرایشگری، تایپ و گلسازی مهارت کسب کرده و پس از گذراندن دوره های مربیگری از جهاد دانشگاهی و قصه گویی و نمایش از موسسه­ ی پژوهشی کودکان دنیا، با ۱۲ سال سابقه­ ی کار اینک در مهد باغ ستاره ­ها در سمت مربی شیرخوار مشغول به­ کار می باشد.


سعیده لطیفی:(متولد ۱۳۴۰) پس از اخذ دیپلم در رشته ­ی علوم تجربی، در زمینه ­ی کمک­ های اولیه کسب تجربه کرده و دوره­ های مربیگری را در جهاد دانشگاهی و قصه گویی را در موسسه­ ی پژوهشی کودکان دنیا گذرانده و با ۱۰ سال سابقه ­ی کار اینک در سمت مربی نوپا مشغول به کار می باشد.


آسیه ایلخانی:(متولد ۱۳۶۱) پس از اخذ مدرک کاردانی در رشته ­ی اسناد و مدارک و کسب تجربه در زمینه­ ی کمک های اولیه، دوره­ های مربیگری را در جهاد دانشگاهی گذرانده و با ۳ سال سابقه­ ی کار اینک در مهد باغ ستاره ­ها در سمت کمک مربی نوپا مشغول به کار می باشد.


لیلا شمس:(متولد ۱۳۶۱) از سال ۷۸ کار خود را در زمینه ­ی کودک در مهدکودک های مختلف شروع کرده و دوره­ های مربیگری را در انجمن مدیران گذرانده و در زمینه­ های مختلفی چون بازی، نمایش و کاردستی، قصه گویی و عروسک سازی تجربه کسب کرده و در حال حاضر مشغول به تحصیل در رشته­ ی مدیریت خانواده است و با ۱۸ سال سابقه­ ی کار اینک در مهد باغ ستاره­ ها در سمت مربی مقطع کودکستان مشغول به کار می باشد.


نغمه آقا بابایی: (متولد۱۳۶۱) پس از اخذ مدرک دیپلم در رشته­ ی مدیریت خانواده (کودک یاری)، دوره­ های مربیگری را در جهاد دانشگاهی گذرانده و در زمینه ­های مختلف چون گلسازی، مجسمه­ سازی، قالی­بافی، دکوپاژکسب تجربه کرده و با ۷ سال سابقه­ ی کار در سمت مربی کودکستان، از مهرماه ۹۶ در مهد باغ ستاره­ ها مشغول به کار می­ باشد.


نسرین فرنگی: (متولد ۱۳۶۶) دوران تحصیل خود را در مقطع دیپلم در رشته­ی نقشه­کشی در سال ۱۳۸۴ به پایان رسانده است. ایشان به مدت یک سال دوره­ی مقدماتی طراحی (کنته،مدادرنگی و آب­رنگ) را گذرانده و در سال ۹۶ دوره­های مقدماتی مربیگری موسسه­ی باران را نیز طی کرده است و از تابستان ۹۶ در نهد باغ ستاره­ها در سمت مربی مقطع پیش­ آمادگی مشغول همکاری می­ باشد.


سارا محمد علی:(متولد ۱۳۶۱) پس از اخذ مدرک کارشناسی در رشته­ ی آموزش ابتدایی، از سال ۸۲ در زمینه­ ی کودک در مهدکودک­ های مختلف مشغول به کار بوده و با گذراندن دوره­ های مربیگری و مدیریت در جهاد دانشگاهی و کارگاه­ های بازی، ارزش­ های زندگی، خودشناسی و کنترل خشم کسب تجربه نموده و اینک با ۱۱ سال سابقه ­ی کار در مهد باغ ستاره ­ها در سمت مربی مقطع آمادگی مشغول به کار می باشد.


 

شیلا محجوب زرگر:(متولد ۱۳۵۲) از کودکی شطرنج را زیر نظر پدر آموخت. سپس به صورت آکادمیک به فراگیری شطرنج پرداخت. پس از چند سال شرکت در مسابقات به مربیگری روی آورد و مدرک مربیگری را از فدراسیون شطرنج ایران اخذ کرد. او که اکنون سال هاست به آموزش کودکان و نوجوانان مشغول است، شطرنج بازان جوان زیادی را به جامعه ورزش کشور معرفی کرده که اکنون از بهترین های ایران به شمار می روند و موفق به دریافت مقام های ملی شده اند.


 

 

فاطمه حریریان:(متولد ۱۳۶۱) پس از اخذ مدرک کاردانی در زمینه روابط عمومی دوره های مختلفی چون کامپیوتر، تایپ، عروسک سازی گذرانده اند و پس از سال ها فعالیت در رشته های مختلف، علاقه مندی به کودکان باعث شد کار خود را در مهدکودک آغاز کند و اکنون از سال های گذشته در سمت کمک مربی شیرخوار در باغ ستاره ها مشغول به فعالیت می باشد.

• مربیان فوق برنامه •


ساحل مهدوی:(متولد ۱۳۵۳) بعد از اخذ مدرك تحصيلی خود در كارشناسی ادبيات زبان انگليسی، كار خود را با مربيگری آغاز كرده و پس از گذراندن دوره های مديريت  و دوره های ويژه ی كودكان در موسسه ی زبان ايرانيان، كار خود را به صورت تخصصی شروع كرده و اينك با ١۲سال  سابقه ی كار، در باغ ستاره ها در سمت مربی زبان انگلیسی مشغول كار می باشد.


 

شایا زندی:(متولد ۱۳۶۸) پس از اخذ مدرک کاردانی آواز کلاسیک و مدرک کارشناسی آهنگسازی از دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۲، و گذراندن دوره های آکادمیک موسیقی، آواز، سلفژ، پیانو و هارمونی و آهنگسازی زیر نظر اساتید معتبر، به تدریس آواز در آموزشگاه موسیقی سخن، آموزش موسیقی کودک در کارگاه خلاقیت تیله اینک در باغ ستاره ها  در سمت مربی ریتم و موسیقی مشغول به کار می باشد.


مهتاب فلاحتی:(متولد ۱۳۵۲) پس از تحصيل در مقطع كارشناسی ادبيات آلمانی، رشته ی ورزشی كودكی خود كه ژيمناستيك بوده را بعد از اخذ ديپلم به صورت حرفه ای ادامه داده و از فدراسيون مدرك مربيگری درجه ٣ را اخذ نموده و همچنين دوره های مربوط به  كار بنيادين با كودكان را گذرانده و با ۱۷ سال سابقه ی كاراینک در مهد باغ ستاره ها در سمت مربی ژيمناستيك مشغول به فعاليت مي باشد.


غزاله فتوحی: (متولد ۱۳۶۳)  پس از اخذ مدرک مهندسی معماری از دانشگاه هنر تهران در سال ۱۳۸۷ و کارشناسی ارشد معماری منظر از دانشگاه تربیت مدرس، به مدت ۵ سال مشغول به کار در حوزه­ی معماری بوده است. سپس به  مدت ۳ سال در کارگاه سفال و سرامیک فرنگار و موسسه­ی سفال سیلک به یادگیری و کار مشغول بوده است. ایشان از تابستان ۱۳۹۶ به عنوان مربی سفال با مهدکودک باغ ستاره­ها همکاری می­کند.


Man

مهرداد نظام آبادی: دوره­ های نمایش را در کانون فرهنگی هنری  تهران در ۱۰ سالگی گذرانده و پس از اخذ مدرک خود در مقطع کاردانی گرافیک، کار خود را با مربیگری ژیمناستیک و تیاتر در مهدکودک­ ها شروع کرده و دوره­ های مختلف را چون بازی­ های حرکتی، کلامی و عاطفی، رویکردهای آموزشی جهان را در موسسه پژوهشی کودکان دنیا و دوره­ های نمایش خلاق را در خانه تیاتر ایران گذرانده و در برنامه­ های تلویزیونی چون چیه و چرا، آقاجون سلیمان، گل­ آموز و مجری فیتیله ها ایفای نقش نموده و اینک در باغ ستاره ­ها در سمت مربی نمایش خلاق مشغول به فعالیت می­باشد.


|  زهرا عبداللهی :(متولد ۱۳۴۷) آشپز | معصومه بختیاری:(متولد ۱۳۶۳) كمك بهداشت | فاطمه محمدی:(متولد ۱۳۵۵) كمك بهداشت